Jak znaleźć dobre OSK?

po drogach, jak również osobna dziedzina wiedzy zajmująca się kształtowaniem właściwych warunków ruchu drogowego. Na BRD składają się zagadnienia z zakresu nadzoru nad ruchem drogowym, organizacji ruchu drogowego, szkolenia i egz

Jak znaleźć dobre OSK?

Kwestia bezpieczeństwa ruchu drogowego w Wikipedii

Bezpieczeństwo ruchu drogowego (BRD) ? powszechnie używana nazwa określająca zarówno zbiór zasad dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach, jak również osobna dziedzina wiedzy zajmująca się kształtowaniem właściwych warunków ruchu drogowego. Na BRD składają się zagadnienia z zakresu nadzoru nad ruchem drogowym, organizacji ruchu drogowego, szkolenia i egzaminowania kierowców, psychologii transportu, ratownictwa medycznego, stanu technicznego i wymagań wobec pojazdów, dróg i oznakowania, a także promowania pożądanych zachowań u uczestników ruchu drogowego.

Instytucjonalnie rola BRD wyrastała na marginesie struktur aparatu państwa odpowiadających za bezpieczeństwo (wydziały ruchu drogowego milicji i policji), transport (Instytut Transportu Samochodowego) i budowę dróg (zarządcy dróg),

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bezpieczeństwo_ruchu_drogowego


Wyposażenie ośrodków szkolenia kierowców

Istniejące obecnie ośrodki szkolenia kierowców prowadzone są w bardzo fachowy sposób. Dotyczy to najpierw poziomu kwalifikacji osób w nich zatrudnionych. Muszą one nie tylko, co oczywiste, bardzo dobrze znać się na wszystkich przepisach ruchu drogowego, ale też w umiejętny sposób przekazywać swoim kursantom wiedzę dotyczącą tych zasad. Wszystkie ośrodki szkolenia kierowców są również bardzo dobrze wyposażone w sprawne samochody oraz środki edukacyjne, do których należą sprzęty audiowizualne oraz różnej wielkości tablice i komputery. Ze względu na bezpieczeństwo kursantów także place ćwiczeniowe często poddawane są różnym kontrolom, a na ulice wyjeżdżają kursanci wstępnie przeszkoleni.


Encyklopedia o ruchu drogowym

Podstawowe zasady ruchu drogowego zostały określone w Konwencji wiedeńskiej o ruchu drogowym w roku 1968. Nie wszystkie kraje ją ratyfikowały, a nawet wśród jej sygnatariuszy zdarzają się odstępstwa. W Polsce najważniejszym aktem prawnym jest ustawa Prawo o ruchu drogowym z dnia 20 czerwca 1997 roku (z późniejszymi zmianami)1.

Podstawową zasadą jest, że każdy uczestnik ruchu ma obowiązek uniknięcia kolizji z innym uczestnikiem ruchu niezależnie od tego, czy tamten postąpił zgodnie z zasadami ruchu, czy nie.

Przy wykonywaniu niebezpiecznych manewrów (na przykład wyprzedzaniu lub zmianie kierunku jazdy) i w niebezpiecznych miejscach (między innymi na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych) Prawo o ruchu drogowym wymaga zachowania szczególnej ostrożności. O takich miejscach informują także znaki drogowe ostrzegawcze.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_drogowy