Kilka faktów o rehabilitacji

unieruchomienie stawów kończyn, które uległy urazom np. skręcenia, zwichnięcia lub zerwania więzadeł. Niektóre ortezy mogą być stosowane w leczeniu złamań, zwłaszcza kości płaskich i krótkich. Ze względu na konstrukcję ortezy pod

Kilka faktów o rehabilitacji

Z Wikipedii o ortezie

Orteza (od ortopedyczna proteza) ? aparat ortopedyczny stabilizujący stawy lub odcinek ciała, zwykle zastępujący opatrunek gipsowy. Jego głównym zadaniem jest unieruchomienie stawów kończyn, które uległy urazom np. skręcenia, zwichnięcia lub zerwania więzadeł. Niektóre ortezy mogą być stosowane w leczeniu złamań, zwłaszcza kości płaskich i krótkich. Ze względu na konstrukcję ortezy podzielić można na sztywne, półsztywne (półelastyczne) i miękkie (elastyczne).Ze względu na pełnioną funkcję ortezy dzieli się na: kompresyjne, stabilizujące, kompensacyjne i korekcyjne.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Orteza


Korzystanie ze sprzętów rehabilitacyjnych w przychodniach

Korzystanie z przychodni rehabilitacyjnych jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób wymagających stałej rehabilitacji. Dzieje się tak dlatego, że takie przychodnie zapewniają dostęp do różnego rodzaju sprzętów rehabilitacyjnych. Poza tym można z nich korzystać w ramach kontraktu podpisanego z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Jednocześnie istnieje możliwość dodatkowego wynajmu sprzętu rehabilitacyjnego przez osoby, którym nie wystarczają podstawowe zabiegi rehabilitacyjne i muszą one pomagać sobie w dodatkowy sposób. Dlatego wydaje się, że przychodnie rehabilitacyjne będą bardzo często odwiedzane także w najbliższych latach z powodu tego, że wiele osób choruje, a jednocześnie wzrasta świadomość pacjentów odnośnie dostępnych metod leczenia.


Fizjoterapeuci - Wikipedia

Fizjoterapeuci są w Polsce trzecim co do liczebności zawodem medycznym (około 50 tys. osób z uprawnieniami zawodowymi) po lekarzach i pielęgniarkach. Ich rola staje się szczególnie istotna wobec rozpowszechnienia schorzeń o podłożu neurologicznym (udary, uszkodzenia rdzenia kręgowego, uszkodzenia czaszkowo-mózgowe, a u dzieci: MPD i zaburzenie neurorozwojowe), kardiologicznych oraz starzeniem się społeczeństwa (fizjoterapia geriatryczna). Oprócz ukończenia studiów w grupie fizjoterapeutów standardem (jako wyjątkiem pośród zawodów medycznych) są kursy podyplomowe (metody: NDT-Bobath, PNF, Vojta, Cyriax, kinesiotaping i inne), których cena waha się od kilkuset złotych do kilkunastu tysięcy złotych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fizjoterapeuta