Kłopoty z układem pokarmowym- jakie badania, jaki lekarz?

opowych, które są przeprowadzane u osób w praktycznie każdym wieku. Pozwalają one na dokonanie bardzo precyzyjnej oceny stanu zdrowia pacjenta i dostosowanie sposobu leczenia do jego potrzeb. Wobec tego ocena wyników endoskopowych

Kłopoty z układem pokarmowym- jakie badania, jaki lekarz?

Opisywanie badań endoskopowych

Opisywaniem badań diagnostycznych zajmują się specjalnie przygotowani do tego pracownicy szpitali i przychodni. Podobnie jest w przypadku badań endoskopowych, które są przeprowadzane u osób w praktycznie każdym wieku. Pozwalają one na dokonanie bardzo precyzyjnej oceny stanu zdrowia pacjenta i dostosowanie sposobu leczenia do jego potrzeb. Wobec tego ocena wyników endoskopowych jest bardzo ważnym i odpowiedzialnym zadaniem. Na szczęście zdają sobie z tego sprawę osoby przeprowadzające tego rodzaju badania oraz osoby je opisujące. Są one w stanie na podstawie wyniku endoskopii poddać pacjenta odpowiedniej terapii i wpłynąć na poprawę stanu jego zdrowia fizycznego i psychicznego. Wobec tego wydaje się, że warto poważnie podchodzić do wykonywania badań endoskopowych.


Przeprowadzanie wywiadów przed zaawansowanymi badaniami

W przychodniach wykonywane są niektóre z badań bardziej zaawansowanych. Do takich badań należy gastroskopia i kolonoskopia oraz badania rtg i badania rezonansem magnetycznym. Pozostałe bardziej zaawansowane badania wykonywane są w szpitalach.

Przed wszystkimi tego rodzaju badaniami przeprowadzany jest bardziej lub mniej szczegółowy wywiad z pacjentem dotyczący przyjmowanych przez niego leków, różnych metalowych elementów wszczepionych do ciała i posiadanych przez pacjenta alergii. Każdy pacjent powinien również dokładnie zapoznać się ze szczegółowymi zasadami dotyczącymi przygotowania do konkretnych badań. Dzięki temu może wpłynąć na to, że wynik badania będzie naprawdę miarodajny, a samo badanie mniej bolesne. Analiza wyników badań może być przeprowadzana przez zespół lekarzy.


Kolonoskopia jako metoda badania - Wikipedia

Kolonoskopia ? metoda badania dolnego odcinka przewodu pokarmowego polegająca na oglądaniu wnętrza jelita grubego. Polega ona na wprowadzeniu przez odbyt specjalnego wziernika zakończonego kamerą i przesłaniu obrazu na zewnątrz. Do tego celu służy giętki instrument zwany kolonoskopem, który jest zbudowany podobnie jak fiberoskop służący do diagnostyki górnego odcinka przewodu pokarmowego. Podczas kolonoskopii możliwe jest też pobieranie wycinków błony śluzowej jelita grubego do badań histopatologicznych, a także wykonywanie drobnych zabiegów, np. usuwanie pojedynczych polipów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolonoskopia