Nie warto lać wody

ze, zmywarka, pralka oszczędzająca wodę, itd. Pamiętajmy - chodzi nie tylko o obniżenie rachunków, ale również o kwestie ekologiczne. Czy warto zainwestować w przydomową oczyszczalnię? Właściwie to warto. Dzięki temu oszczędność w

Nie warto lać wody Zainteresowany tematem przydomowej oczyszczalni? Więcej dowiesz się tu:

Oczyszczanie

Jest wiele sposobów na oszczędzanie wody - krótkie prysznice, perlatory na armaturze, zmywarka, pralka oszczędzająca wodę, itd. Pamiętajmy - chodzi nie tylko o obniżenie rachunków, ale również o kwestie ekologiczne. Czy warto zainwestować w przydomową oczyszczalnię? Właściwie to warto. Dzięki temu oszczędność wody będzie naprawdę duża, a rachunki dużo niższe - ponieważ odpadnie koszt związany z kanalizacją. Jest to także doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy budują swój dom w miejscu, w którym nie ma kanalizacji. Warto zainteresować się tematem głębiej - obecnie technologie w przydomowych oczyszczalniach dają możliwość pełnego oczyszczania wody.


Bolesny fakt

Woda - bez niej nie ma życia. Nie, to nie jest żaden utarty slogan, tylko twardy fakt. Lato 2015 zapisało się w polskiej historii jako wyjątkowo gorące i suche. W efekcie po raz pierwszy od wielu, wielu lat zaczęliśmy bezpośrednio odczuwać skutki niedoboru wody -zniszczone uprawy, najniższy w historii pomiarów poziom Wisły, obniżone lustro wód gruntowych. Czy jesteśmy przygotowani na katastrofę takiej skali każdego roku? Nie. Nie jesteśmy. To powinno nas nauczyć, że zasoby wodne mamy ograniczone, dlatego należy je oszczędzać. Brakuje nam odpowiedniej infrastruktury - osuszyliśmy bagna i torfowiska, nie zadbaliśmy o wystarczającą liczbę zbiorników retencyjnych, nie mamy systemu nawadniania pól. Warto wyciągną lekcje również dla siebie - woda może się skończyć szybciej, niż nam się wydaje. A woda to życie.


Właściwa definicja ekologii

Ekologia (gr. oíkos (?????) + -logia (-?????) = dom (stosunki życiowe) + nauka) ? nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami a ich środowiskiem oraz wzajemnie między tymi organizmami (strukturą ekosystemów).

Ekologia zajmuje się badaniem powiązań między organizmami żywymi a środowiskiem abiotycznym (układy biologiczne istnieją w sieci powiązań między sobą i otaczającym je środowiskiem), opartych na różnego rodzaju interakcjach. Odkrywanie tych zjawisk dokonywało się od starożytności, ale ekologia jako samodzielna nauka rozwinęła się w zasadzie w XIX w. Ekologia nie jest nauką obojętną wobec egzystencji przyrody i człowieka, dlatego często w potocznych dyskusjach utożsamiana jest z sozologią i filozofią. Ekologia najogólniej jest nauką o porządku i nieporządku w przyrodzie oraz o konsekwencjach wynikających z tego porządku i nieporządku dla istnienia biosfery i człowieka.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ekologia