Podróżowanie w autokarze

karem lepiejWycieczki, wyjazdy turystyczne, transport drużyn piłkarskich itd. Do tego wszystkiego potrzebne są nam autokary lub autobusy. Bowiem ciężko, aby zorganizowana wycieczka- zwłaszcza szkolna- podróżowała PKS'em lub pociąg

Podróżowanie w autokarze Organizatorzy wycieczek i wyjazdów czasami szukają alternatywnych firm transportowych na rozmaite wydarzenia. Z tego powodu korzystają z usług typu . Krótko o podróżach.

Autokarem lepiej

Wycieczki, wyjazdy turystyczne, transport drużyn piłkarskich itd. Do tego wszystkiego potrzebne są nam autokary lub autobusy. Bowiem ciężko, aby zorganizowana wycieczka- zwłaszcza szkolna- podróżowała PKS'em lub pociągiem. Myślę, że mało który rodzic by się na coś takiego zgodził.

W dodatku podróż autokarem jest w większości przypadków dużo bardziej komfortowa niż powiedzmy pociąg. Głównie ze względu na klimatyzację, telewizor na pokładzie i wygodniejsze fotele. Istnieje tez możliwość postoju na życzenie w razie jakby któryś z uczestników wycieczki źle się poczuł.


Autobus miejski w encyklopedii

Autobus miejski ? autobus służący do przewozu dużej liczby osób na stosunkowo krótkich trasach.

Autobusy te muszą mieć szerokie drzwi, możliwie niską podłogę, szerokie i wygodne przejścia między siedzeniami oraz dużo miejsc stojących. Liczba miejsc siedzących może być niewielka, a siedzenia nie muszą być wygodne. Niezbędne jest tutaj zastosowanie rozbudowanej informacji dla pasażerów: oznaczenie linii, trasa itp. i to zarówno zewnętrznej jak i wewnętrznej.

Ze względu na warunki ruchu miejskiego, w jakich autobusy poruszają się, muszą one odznaczać się dużą zwrotnością i zdolnością do przyspieszenia, natomiast ich prędkość maksymalna nie musi być zbyt duża (chociaż pewne typy autobusów miejskich mają układ napędowy zapewniający prędkość max. ponad 100 km/h i często są stosowane elektroniczne ograniczniki prędkości).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Autobus_miejski


Polskie autokary i autobusy

W Polsce pierwsze autobusy budowano w okresie międzywojennym w zakładach Ursus. Były to niewielkie pojazdy na podwoziu lekkiej ciężarówki, nienadające się do obsługi większych miejscowości. Ze względu na ograniczenia importowe, powstające wówczas firmy autobusowe zmuszone były sprowadzać z krajów zachodnich duże podwozia autobusowe (np. Leyland) i budować karoserie we własnym zakresie (powszechnie stosowano wówczas karoserie drewniane z blaszanym poszyciem).
...
Największą polską marką autobusów jest Solaris Bus & Coach, fabryka produkująca nowoczesne autobusy podmiejskie, miejskie i turystyczne, powstała na bazie istniejącej wcześniej montowni firmy Neoplan.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Autobus