Twoja firma w internecie

Dodane: 26-11-2014 11:29
Twoja firma w internecie Krótki tekst na temat metod promocji strony w internecie, takich jak pozycjonowanie rybnik oraz o kampaniach AdWords.

Warto być cierpliwym przy pozycjonowaniu

Pozycjonować można na wiele sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Czyste pozycjonowanie to metody w pełni etyczne i legalne, główne założenia są takie aby nie szkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi....Takie pozycjonowanie to metoda, która gwarantuje długotrwałe i stałe efekty, bez ryzyka wyrzucenia witryny z pozycji. Jest również blackhat pozycjonowaie jest to odwrotność białego seo i często daje bardzo szybki krótkotrwały efekt i prawie zawsze kończy się na wyrzuceniu witryny w wyszukiwaniu. Niestety wiele firm wykorzystuje tą właśnie metodę, co dla dobra internautów jest szybko wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.


Czy na pewno wiesz co to pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to długotrwały proces i seria działań , której celem jest podniesienie pozycji zadanej strony w wyszukiwarkach. Generalnie jest to dość proste, aczkolwiek jeżeli trzeba zastosować to w praktyce nie jest to już takie oczywiste. Przy SEO należy wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak położenie geograficzne gdzie dana strona ma swoją działalność, ilość fraz i wiele innych ważnych rzeczy. Tak jak już wspominałem jest to proces, więc na efekty musimy być cierpliwym nawet przez parę miesięcy. Istnieje mnogość metod na pozycjonowanie, ale o tym w innej części artykułu.


Bomby w pozycjonowaniuStare i nowe algorytmy wyszukiwarek

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Pozycjonowanie jako konkurencyjny biznes w Polsce

Pozycjonowanie jako branża w Polsce jest w miarę świeża, co nie oznacza, ze nie ma konkurencji na tym rynku. Ponieważ jest już teraz dużo firm , które zajmują się SEO, nie każda jednak jest warta uwagi. Pozycjonowanie to sprawa w teorii prosta, aczkolwiek nie dla każdego taka praca jest dobra. Wymagana jest duża wiedza na temat działania wyszukiwarek oraz zaplecze do SEO. Jeżeli firma ma w swojej kadrze wykwalifikowanych pozycjonerów to można by powiedzieć, że 'pozycje same rosną'. Niestety firma pozycjonująca nie może spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.