Warto promować firmę w Google

Dodane: 25-04-2015 10:50
Warto promować firmę w Google Sposoby na promocję strony w internecie - pozycjonowanie gliwice i kampanie AdWrods. Co lepsze?

Bomby w pozycjonowaniuStare i nowe algorytmy wyszukiwarek

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego...przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Firmy pozycjonujące- profesjonaliści

SEO jako dziedzina biznesu w Polsce jest nowa, co nie oznacza braku dużej konkurencji na tym rynku. Gdyż jest już teraz dużo firm zajmujących się SEO, nie każda jednak jest warta uwagi klienta. SEO to sprawa w teorii prosta, aczkolwiek nie dla każdego taka praca jest dobra. Wymagana jest duża wiedza na temat działania wyszukiwarek oraz zaplecze do SEO. Jeżeli firma zatrudnia wykwalifikowanych pozycjonerów to można się pokusić o stwierdzenie, że 'pozycje same rosną'. Firma pozycjonująca nie może spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


Etyczne i nieetyczne seo

Optymalizować pod wyszukiwanie można na dużo sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Whitehat pozycjonowanie to metody w pełni etyczne i legalne, główne założenia są takie by nie szkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Jest to metoda, która daje stały efekt, brak ryzyka usunięcia witryny z wyszukiwania. Jest również blackhat pozycjonowaie jest to totalne przeciwieństwo i daje bardzo szybki krótkotrwały efekt i najczęściej kończy się na wyrzuceniu witryny w wyszukiwarce. Smutne jest to, że dużo pozycjonerów używa tą właśnie metodę, co na szczęście jest sprawnie wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.


Podstawy pojęcia 'pozycjonowanie'

Pozycjonowanie to proces i seria działań , której celem jest wzrost pozycji danej witryny w wyszukiwarkach. W teorii to dość nietrudne, aczkolwiek jeżeli przechodzimy do zastosowania tego w praktyce nie jest to już takie proste. Przy pozycjonowaniu należy mieć na uwadze bardzo dużo czynników takich jak obszar gdzie dana witryna ma swoją działalność, konkurencje i wiele innych bardziej lub mniej ważnych rzeczy. Oczywiście SEO jest to proces, więc na konkrety trzeba czasami poczekać parę miesięcy. Mamy mnogość metod na seo, ale o tym w innej części artykułu.


Frazy do pozycjonowania i ich dobór

Dobór słów do pozycjonowania to istotna kwestia, gdyż od tego zależy czy nasza strona na dane słowa będzie w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla wprawnego Seo'wca sprawa doboru słów kluczowych to bardzo istotny etap rozpoczęcia działań SEO. Nie można od tak sobie wybrać losowe słowa z danej branży, gdyż jest ryzyko, że nie będą zgadzać się z treścią strony i kompletnie nie pasować do profilu branżowego firmy, co może zaowocować brakiem efektów działań SEO. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie pozycjonowania. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.